Związek dwojga ludzi jest jak piękna roślina wieloletnia – nasza nieustanna dbałość o wzajemne relacje sprawia, że rozwijają się one wraz z nami i rozkwitają w miarę zdobywanych doświadczeń. Prawdziwa miłość i przywiązanie rodzą się z obcowania. Tylko jak można pogodzić codzienne wyzwania, które całkowicie nas pochłaniają, z pracą dla poprawy relacji? Iskra, która napędzała nas na początku, przygasa. Jak znaleźć czas i przestrzeń na spędzanie czasu razem, zamiast żyć obok siebie? Jak odbudować magię w związku?

Terapia małżeńska – pomoc dla par

Terapia dla par, pod kierunkiem profesjonalnego psychologa małżeńskiego może stanowić wymierne wsparcie dla osób, które dostrzegają pęknięcia we wzajemnej relacji i dla tych, którzy doświadczają konkretnych problemów w związku. W warunkach życzliwości i serdeczności, ma szansę zaistnieć także zażegnanie kryzysu. 

Warsztaty dla par w Pensjonacie Gościniec Zagaje

Warsztaty dla małżeństw w Agroturystyce Zagaje prowadzone są cyklicznie. Weekendowe- trzydniowe, pięcio i siedmiodniowe sesje psychologiczno-rozwojowe dla par , które nie są w stanie rozwiązać problemów w związku, odbywają się w otoczeniu pięknej, nieskażonej kaszubskiej natury. 

To, co nie jest częścią naszej codziennej egzystencji – uważność na potrzeby własne i tej drugiej osoby, swobodna wymiana informacji o tych potrzebach, wspólne omawianie zaistniałych problemów i podejmowanie decyzji o ich rozwiązywaniu, szacunek dla swobody tej drugiej osoby, spędzanie wolnego czasu razem, a także świadomość, że ona/on stanowią dwa odrębne światy – to wszystko może ujawnić się w czasie terapii małżeńskiej.  A służy temu ponowne odkrywanie miłości i siebie nawzajem. Warto jest pogłębić więź i intymność w związku w czasie terapii dla par. Pary, które uważają, że ich związek dotknął kryzys, znajdą wsparcie psychologa małżeńskiego w czasie weekendów dla par z terapią psychologiczno-rozwojową w Gościńcu Zagaje.

Terapia dla par, które doświadczają kryzysu w związku 

Terapia dla par w Gościńcu Zagaje może być pomocna nie tylko dla par, które dostrzegają problemy we wzajemnych relacjach, lecz także także dla małżeństw, które przeżywają kryzys. Jeżeli doszło do kryzysu w związku, to: albo nawarstwiły się problemy, które nie zostały rozwiązane w przeszłości, albo małżonkowie/partnerzy doświadczyli trudnych sytuacji życiowych, z którymi nie są w stanie poradzić sobie bez pomocy psychologa małżeńskiego. 

Traumatyzujące sytuacje życiowe, nawet, jeżeli wydaje nam się, że jakoś sobie z nimi radzimy, zwykle wywierają silny, negatywny wpływ na relacjew związku. Warsztaty dla par mogą okazać się skutecznym środkiem dla uświadomienia sobie przyczyn kryzysu i dostrzegania możliwych rozwiązań. 

Warto jednak liczyć się z możliwością  zakończenia związku – dla dobra obojga małżonków/partnerów.  

Spa dla ducha w Gościńcu Zagaje

Warsztaty psychologiczno-rozwojowe dla par w Gościńcu Zagaje są wspierane przez różne formy relaksacji. Goście Pensjonatu Zagaje mogą, we dwoje, skorzystać z odprężającej, opalanej drewnem, sauny połączonej z aromaterapią.. Ćwiczenie sztuki zwalniania i wyciszania w kontakcie z naturą oraz odkrywanie piękna otaczającego nas świata to także element terapii. Tego można doświadczyć dzięki kąpieli leśnej. W efekcie ćwiczenia technik odprężenia i głębokiej relaksacji terapia małżeńska może okazać się bardziej skuteczna. Ponowne odkrywanie miłości i siebie nawzajem może stać się początkiem odbudowy związku. 

Miejscowa biblioteczka może być źródłem odprężających doświadczeń po aktywnej terapii dla małżeństw. Wytchnienie od codzienności, pośpiechu i stresu, oderwanie się od nowoczesnej technologii – telewizora, komputera, smartfona, ułatwia bardziej skuteczną komunikację w związku.  W Gościńcu Zagaje można skorzystać z okoliczności sprzyjających unikaniu stosowania techniki cyfrowej.   

Spa dla ciała – dopełnienie weekendu dla par w Agroturystyce Zagaje

Nasze ciało zasługuje na troskę tak samo, jak nasz związek małżeński/partnerski. Sauna z aromaterapią odpręży i ducha, i ciało. Spacery po lesie nad kaszubskim jeziorem – z kijkami nordic, lub bez nich, wycieczki rowerowe po okolicy – to wsparcie dla kondycji fizycznej. Dzięki temu odkrywamy nowe sposoby na spędzanie czasu we dwoje, rozwijamy wzajemne relacje i zbliżamy się do siebie. Jest też lokalna kuchnia, w której przygotowywane są aromatyczne i artystycznie serwowane potrawy z kulinarnej kultury polskiej i kaszubskiej. Do tego noclegi – w przytulnym pokoju dla dwojga, w strefie ciszy, która obowiązuje w części mieszkalnej Pensjonatu Goścniec Zagaje – to ukoronowanie odprężenia i relaksu. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj