Prezent dla dziecka, który sprawi obdarowanemu radość, wcale nie musi być najmodniejszą zabawką. Ciekawą kategorią są upominki praktyczne, łączące przyjemne z pożytecznym. Stanowią doskonały wybór dla dzieci ze skonkretyzowanymi zainteresowaniami, ale chętnym okiem spoglądają na nie również rodzice, narzekający na zbyt małą przestrzeń na przechowywanie kolejnych klocków czy domku dla lalek. Często zdarza się, że nawet najpopularniejsza zabawka po kilku dniach wędruje do kąta. Propozycje prezentowe takie jak artykuły szkolne dla małego plastyka, piórnik szkolny, pościel czy plecak często cieszą bardziej i posłużą dłużej. Na które prezenty praktyczne warto zwrócić uwagę?

  1. Artykuły szkolne i inne prezenty do kilkudziesięciu złotych
  2. Prezenty za 100 – 200 złotych
  3. Prezenty powyżej 200 złotych

Warto podkreślić, że prezenty praktyczne, takie jak artykuły szkolne, wcale nie są tylko dla starszych dzieci. Kredki do szkoły wykorzystywać można przecież i w domu.

Artykuły szkolne i inne prezenty do kilkudziesięciu złotych

Świetny prezent dla dziecka w każdym wieku można kupić już za nie więcej niż 50 złotych. Wystarczy włożyć do paczki artykuły szkolne, dorzucić piórnik szkolny, kolorowe mazaki, plastelinę bądź modelinę i szablony, aby paczka spełniła swoją rolę. Ciekawe są także – sezonowe co prawda, ale bardzo lubiane – akcesoria plażowe oraz te do pływania. Dmuchane koło czy ręcznik z wizerunkiem bohatera ulubionej bajki z pewnością sprawi obdarowanemu radość. Na drugim biegunie znajdują się sanki: te plastikowe kupić można za niewielką kwotę.

Prezenty za 100 – 200 zł

Czasami, na przykład z okazji urodzin, chcemy kupić droższy, ale nadal praktyczny prezent. Warto pozostać w temacie szkolnym i tekstylnym. W pierwszym przypadku w porozumieniu z rodzicem kupić możemy plecak do szkoły lub na wycieczkę. Plecaki szkolne i turystyczne dostępne są w tak szerokiej gamie wzorów, kolorów i rozmiarów, że z pewnością dobierzemy coś dla każdego dziecka. Przyjemne z pożytecznym łączą także specjalne walizeczki – jeździki. Inny pomysł to pościel: z Minionkami, Elzą z „Krainy Lodu” albo „Psim patrolem”. W podobnej stylistyce jest również zasłona stołowa.

Prezenty powyżej 200 złotych

Można go nie mieć, ale zdecydowanie lepiej, gdy znajdzie się w ekwipunku i małego, i większego dziecka. Mowa o śpiworkach, które w sklepie dostępne są w wersji dla maluchów lub dla starszaków. Sprawdzają się przy wózku lub łóżeczku, szczególnie gdy niemowlak rozkopuje się w nocy. U starszych dzieci przyda się na pierwsze wyprawy. Podobną radość sprawi namiot, który sprawdzi się na wakacjach, ale i w ogródku czy na balkonie, a gdy nie będzie potrzebny, z łatwością zmieści się w każdej szafie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj