Studia magisterskie wcale nie muszą być tak ciężkie w realizacji, jak mogłoby się to wydawać. I to niezależnie od tego, czy stanowią kontynuację licencjatu, czy są powrotem do przerwanych kiedyś studiów. Warto jednak poznać różne opcje studiowania i możliwości, które one ze sobą niosą.

Wybraliśmy już kierunek studiów i co dalej? Teraz pora na wybór trybu studiowania. Opcji studiowania jest wiele: dziennie, wieczorowo, zaocznie lub on-line. Kluczową rolę w tym wyborze powinna odgrywać nasza dyspozycyjność. Dynamika rynku pracy sprawiła, że osoby realizujące studia magisterskie są często osobami już od dawna aktywnymi zawodowo. Jeśli jednak nie są to właśnie podczas magisterski większość studentów, decyduje się na znalezienie pierwszej poważnej pracy. To sprawia, że studenci bardzo rzadko wybierają studia dzienne. Dużą popularnością nie cieszą się również studia wieczorowe. Po pierwsze, ponieważ nie każdy jest dyspozycyjny popołudniami. Po drugie, bo wielu osobom przyswajanie nowej wiedzy w tych godzinach sprawia trudności. Dlatego w ciągu ostatnich lat dużym zainteresowaniem cieszą się studia zaoczne. Głównie ze względu na to, że dają możliwość połączenia pracy z nauką.

Studia zaoczne, choć mają wiele zalet to jednak, wiążą się również z niedogodnościami. Poza tym obecność na zjazdach wiąże się często z koniecznością dojazdu do innego miasta.

To z kolei zajmuje więcej czasu i wiąże się z większymi kosztami. Co w sytuacji, gdy jesteś właścicielem firmy i nie możesz studiować w weekendy? Co w przypadku gdy nie możesz dojeżdżać i być obecnym na zjazdach? Doskonałą alternatywą dla wymienionych wyżej form studiowania są studia on-line. Olbrzymią zaletą, która przekonuje większość osób, jest również nowoczesny sposób prowadzenia zajęć. Specjalna platforma on-line przechowuje w jednym miejscu wszystkie materiały. Wykorzystanie możliwości Internetu i nowoczesnych form nauczania to atrakcyjny sposób studiowania. W ten sposób droga do zdobycia upragnionego dyplomu staje się łatwiejsza i przyjemniejsza. Wszystko to sprawia, że studia przez Internet zyskały w ciągu ostatnich lat szerokie grono zwolenników. Nic dziwnego, ponieważ oznacza to więcej możliwości. Studiować można z domu, biura i właściwie z dowolnego miejsca na ziemi! Jedyne, czego potrzebujesz to Internet.

Perspektywa studiów on-line, choć brzmi zachęcająco to, należy pamiętać w tym miejscu o wyborze odpowiedniej uczelni. Studia on-line to prawdziwe wyzwanie, którym sprostają jedynie doświadczeni dydaktycy i metodycy. To specyficzna forma nauczania, która wymaga umiejętnego wykorzystania nowoczesnych narzędzi on-line.

Studia magisterskie on-line są specjalnością Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego (PUW), który działa nieprzerwanie od 2002 roku. Nowoczesna zdalna platforma pozwala na wdrożenie innowacyjnych metod kształcenia, które umożliwiają także prowadzenie zajęć praktycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj