Bycie programistą to zawód bardzo pożądany przez młode osoby, szczególnie z pokolenia Z wkraczające na rynek pracy. Dobre zarobki, praca zdalna oraz kontakt z komputerem i technologią-to najczęściej przeważa za pójściem w tym kierunku.

Nauka programowania od podstaw

Samodzielne przysłowiowe “dzierganie” może wzbogacić warsztat początkującego programisty o wiele przydatnych umiejętności, ponieważ nauka na błędach jest bardzo owocna. Jednak metody prób i błędów na samym początku nauki mogą zniechęcić potencjalnego programistę. W Internecie jest wiele kursów online oraz tutoriali, jednak wiedza z pierwszej ręki, zdobyta w kontakcie z instruktorem jest tą najbardziej wartościową i najszybciej przyswajalną.

Kurs programowania w Lublinie

Gdy wyniki z matury nie są wystarczające, by dostać się na studia informatyczne warto spróbować krótszej drogi do programowania, by dowiedzieć się, na czym polega ta dziedzina. Nie należy rezygnować z marzeń i ambicji, gdy cyfry na świadectwie nie są wystarczająco wysokie, ponieważ nie od razu Rzym zbudowano. Warto zapoznać się z ofertą szkół policealnych i poczytać opinie, by wybrać najlepsze dla siebie szkolenia w Lublinie w kierunku programowania.

Program nauki programowania

Nauka programowania obejmuje przedmioty i teoretyczne i praktyczne-podobnie jak na studiach. Przedmioty teoretyczne zapewniają solidne podstawy informatyki, programowania, baz danych. Części praktyczne szkoleń obfitują w takie przedmioty jak: projektowanie stron internetowych, programowanie aplikacji webowych i mobilnych.

Gdzie może pracować programista?

Programista ma wiele możliwości podjęcia zatrudnienia-od bycia freelancerem po pracę w różnych firmach czy agencjach interaktywnych specjalizujących się w projektowaniu różnych rozwiązań dla innych firm. Od studia telewizyjnego, przez serwisy komputerowe czy studia graficzne- możliwości jest bardzo wiele. Wraz z rozwijającą się technologią na rynku brakuje programistów, dlatego kierunek jest warty uwagi podczas wyboru swojej drogi.

Ile trwa kurs programowania?

Kursy programowania trwają 4 semestry w trybie zaocznym. 1 semestr to około 5 miesięcy nauki.

Ile trzeba mieć lat, by uczęszczać na kurs z programowania?

W kursie może uczestniczyć każda osoba, która ukończyła 18 lat, bez względu na posiadane wykształcenie i wyniki z egzaminu dojrzałości.

Co gwarantuje mi kurs programowania?

Po zdaniu egzaminu zawodowego zorganizowanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną kursant otrzymuje certyfikat kwalifikacji zawodowej oraz dyplom zawodowy, który bez wątpienia otworzy wiele dróg w karierze młodej osoby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj