Najpopularniejsze kierunki studiów

Wybór odpowiedniego kierunku niejednokrotnie sprawia przyszłym studentom wiele trudu. Aby ułatwić podjęcie ciężkiej decyzji warto zapoznać się z najpopularniejszymi kierunkami studiów. Tutaj nasuwa się pytanie – skoro dużo osób się na nie decyduje to czy warto się ich podjąć? Tak, ponieważ najchętniej wybierane kierunki są gwarantem zatrudnienia w określonej branży. Im większe zapotrzebowanie na rynku tym chętniej wybierany jest zawód.

Top 5 najpopularniejszych kierunków studiów.

  1. Informatyka – nikogo raczej nie zdziwi fakt, że zajmuje czołowe miejsce w rankingu. W roku 2019/2020 ponad 32 000 studentów rozpoczęło naukę na tym kierunku. Informatyka zawdzięcza swoją popularność postępowi technologicznemu oraz zwiększonemu zapotrzebowaniu na wykfalifikowanych pracowników. Aby dostać się na ten kierunek przyszły student powinien mieć ścisły umysł i chęć do nauki, ponieważ czeka przed nim masa skomplikowanych zadań i projektów do zrealizowania.
  2. Medycyna – jest równie chętnie wybieranym kierunkiem jak informatyka, choć kojarzona jest z ciągłą nauką, żmudnymi praktykami i wieloma wyrzeczeniami. Osoby, które są zainteresowane podjęciem nauki medycznej muszą posiadać wiedzę z biologii oraz chemii i wykazywać chęć niesienia pomocy. Do medycyny zaliczamy m.in. pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne, dietetykę, weterynarię, kierunek lekarski oraz farmację.
  3. Psychologia – w roku 2019 naukę w tym zakresie podjęło ponad 25 000 studentów, co czyni ją trzecim najpopularniejszym kierunkiem studiów. Psychologia skupia się na mechanizmach rządzących ludzką psychiką i zachowaniem. Osoby chętne do pojęcia nauki w tej dziedzinie powinny odznaczać się empatią oraz posiadać humanistyczny umysł.
  4. Zarządzanie – studia na tym kierunku zawierają wiedzę z ekonomii, bankowości oraz menedżerowania. Są idealnym wyborem dla osób, które nie boją się samodzielnie podejmować decyzji, są otwarte i zdeterminowane. Ten rodzaj studiów jest gwarantem podjęcia pracy m.in. w korporacjach, przedsiębiorstwach, mediach, sektorach finansowych, bankach, branżach reklamowych i administracji publicznej.
  5. Prawo – jest trudnym kierunkiem, ale cieszy się sporą popularnością. Osoby, która decydują się na studiowanie muszą wiedzieć, że nauka prawa opiera się na definicjach, zapamiętywaniu reguł oraz ciągłemu, regularnemu utrwalaniu nabytej wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj