Żeby świetnie zdać maturę z języka polskiego nie wystarczy jedynie przeczytać lektur oraz nauczyć się teorii, którą nauczyciel podaje na lekcjach. Bardzo wysoko punktowane jest wypracowanie. Aby dobrze sobie z nim poradzić, konieczne jest wyćwiczenie umiejętności polegającej na wpasowanie się w tzw. klucz. Kreatywność oraz lekkie pióro na pewno ułatwiają realizowanie prac pisemnych, ale jeśli będziemy bazować tylko na tym… możemy się mocno zawieść. Efektem takiej wolnej twórczej inwencji może być bowiem pomysłowe wypracowanie, napisane kwiecistym językiem, za które dostaniemy niewiele punktów.

Jak więc wyćwiczyć tę umiejętność? Przede wszystkim trzeba pisać, a następnie precyzyjnie analizować swoje błędy i sprawdzać, co mogło się zrobić lepiej. Niestety w przepełnionych klasach nauczyciel może nie mieć możliwości skupić się na brakach każdego z uczniów. A przecież matura to nie tylko pisanie prac! Na nauczycielach spoczywa więc ogromny obowiązek, żeby w ograniczonym czasie i w klasie liczącej kilkudziesięciu uczniów, powtórzyć najważniejsze kwestie. Ludziom, którzy oczekują najlepszych wyników na egzaminie, to może nie wystarczyć.

Jak kursy maturalne z języka polskiego mogą pomóc uczniom i uczennicom?

Podczas takich kursów powtarza się:

  • gramatykę, interpunkcję, ortografię;
  • zagadnienia związane ze środkami artystycznego wyrazu
  • rodzaje i gatunki literackie;
  • konkretne lektury;
  • zagadnienia związane z pisaniem wysoko punktowanych wypracowań.

Oczywiście osoba, powtarzająca materiał do matury, może zająć się nauką samodzielnie. Podczas tego procesu warto mieć jednak kogoś, kto będzie pełnił funkcję mentora. W niewielkich grupkach zajęciowych dużo łatwiej jest skorzystać z jego pomocy, niż w regularnej szkolnej klasie. Kursy z języka polskiego mogą wzmagać też motywację. Ta niestety szybko słabnie, jeśli wybieramy samodzielną naukę. Kurs zmusza do regularności oraz daje poczucie zrealizowania konkretnego zadania i świadomość, że nie stoimy w miejscu.

Kto może skorzystać z kursu z języka polskiego?

Odbiorcy takich zajęć to nie tylko wcześniej wspomniane osoby, którym zależy na bardzo wysokich wynikach. Czasem takie zajęcia są jedynym skutecznym sposobem, żeby nadrobić zaległości, które nagromadziły się przez lata zaniedbań. Polski to przedmiot obowiązkowy, toteż każdy uczeń musi go zdać. Maturra.pl, organizująca korepetycje z polskiego w warszawskiej dzielnicy Białołęka i inne firmy działające w branży troszczą się o to, żeby każda osoba, która przekracza progi ich siedziby, miała realne szanse poradzić sobie z tym najważniejszym egzaminem w ich życiu.

Zapraszamy zatem na:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj