Zabawki edukacyjne – wybieramy to co najlepsze dla naszego dziecka.

Ogromny wybór zabawek na rynku nie ułatwia wyboru produktu, który będzie dla naszego dziecka najlepszy. Wybierając zabawkę dla naszej pociechy warto wybrać tą, która będzie wspomagała jej rozwój i uczyła nowych umiejętności. Wzbudzała chęć do poznawania świata i rozwijała kreatywność. Jednocześnie będzie atrakcyjna i ciekawa w oczach dziecka, nie tylko rodzica.

  Zabawki edukacyjne dla niemowląt i małych dzieci.

Wybierając zabawki dla najmłodszych dzieci najważniejsze jest aby rozwijały zmysły dziecka, tak ważne w prawidłowym rozwoju niemowląt. Zabawki sensoryczne rozwijają zmysły i pomagają w bezpiecznym odkrywaniu świata. Dziecko, które jest wszystkiego ciekawe może dzięki nim bezpiecznie się bawić. W zabawie stymulowany jest słuch, wzrok i zmysł dotyku. Proste puzzle sensoryczne, klocki, piłki, proste instrumenty muzyczne – typu bębenek czy dzwonki. Ważne jest także, aby zabawka posiadała niezbędne atesty i była w pełni dostosowana do bezpiecznej zabawy dla najmłodszych dzieci.

Zabawki edukacyjne dla starszych dzieci

Dla kilkulatków oferta zabawek wspomagających ich rozwój jest przeogromna. Zaczynając od klasycznych puzzli, przez puzzle magnetyczne lub 3D. Dzieci mogą układać mapę świata czy układ słoneczny, poznając w ten sposób otaczający je świat. Wybrać też można układanki i puzzle, które poprzez zabawę wspomagają naukę języków obcych. Kolejny zestaw zabawek to te, rozwijające kreatywność oraz twórczość dziecka. Zabawki te pozwalają dziecku zamienić się w małego artystę i tworzyć do woli. Piaskowe obrazki lub małe arcydzieła stworzone z koralików. Zestawy dla małych makijażystek rozwijają zdolności artystyczne dziewczynek ,a zestawy dla małych konstruktorów zajmą przyszłych inżynierów na długie godziny. Uczą wytrwałości i cierpliwości w dążeniu do celu, a także pozwolą rozwinąć ciekawe pasje u dziecka.

Zabawki edukacyjne – prostota ponad elektroniką

Wbrew wyobrażeniom wielu osób zabawka edukacyjna wcale nie musi być zabawką elektroniczną. To prostota wykonania jest największą zaletą zabawki edukacyjnej. Daje dziecku możliwość zabawy na wiele sposobów, rozwijając pomysłowość, kreatywność i zaradność dziecka.  Zabawka edukacyjna jest więc inwestycją – nie tylko w zabawę, ale też w prawidłowy rozwój naszego dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj