Język francuski jest pięknym, dźwięcznym językiem, który podoba się wielu osobom. Nie jest, co prawda, tak popularny jak język angielski, aczkolwiek nie brakuje osób, które chętnie zapisują się na kurs francuskiego pragnąć nauczyć się posługiwania tym językiem. Znajomość francuskiego daje wiele korzyści pozwalając m. in. łatwiej uczyć się innych języków romańskich, pracować w krajach frankofońskich oraz znaleźć dobrze płatną pracę w zawodzie wymagającym biegłego posługiwania się tym językiem.

Dlaczego warto uczyć się francuskiego?

Język francuski jest 9. najczęściej używanym językiem na świecie, którym posługują się nie tylko mieszkańcy Francji, ale także Belgii, Szwajcarii, Kanady, Maroka, Tunezji oraz wielu innych krajów. Francuski jest językiem urzędowym w aż 32 państwach, jego znajomość otwiera więc drzwi do zwiedzania świata, pracy za granicą oraz porozumiewania się z obywatelami wielu innych krajów. Ponadto, francuski jest jednym z trzech oficjalnych (po angielskim i niemieckim) języków urzędowych Unii Europejskiej. Jego nauka jest więc doskonałym wyborem dla osób, które wiążą swoją przyszłość z polityką lub pragną pracować w organizacjach międzynarodowych.

Profesjonalny kurs francuskiego i nabyte w jego trakcie umiejętności językowe są także bardzo cenione na współczesnym rynku pracy. W dzisiejszych czasach, kiedy większość społeczeństwa dobrze posługuje się językiem angielskim, znajomość francuskiego będzie dodatkowym atutem, który może przesądzić o zdobyciu atrakcyjnej posady. Oprócz tego, opanowanie podstaw francuskiego daje także szansę na łatwiejszą naukę innych języków romańskich, w tym hiszpańskiego, włoskiego czy rumuńskiego, co z pewnością docenią wszyscy miłośnicy języków obcych.

Czy język francuski jest trudny w opanowaniu?

Wybierając język obcy, którego naukę rozpoczniemy, zastanawiamy się nad możliwymi trudnościami w nauce. Język francuski jest postrzegany jako dość trudny w opanowaniu, gdyż charakteryzuje go stosunkowo skomplikowana gramatyka oraz charakterystyczna, odmienna od polskiej wymowa. Zapisując się na kurs francuskiego nie należy jednak patrzeć na możliwe trudności, gdyż każdy język obcy można opanować. To w jakim tempie się go nauczymy, zależy tylko i wyłącznie od naszego zaangażowania, ilości czasu, który poświęcimy na naukę oraz motywacji. Tę ostatnią jest na pewno zamiłowanie do języka, którego trudno odmówić francuskiemu uznawanemu przez wielu za najpiękniejszy język świata.

Samo uczęszczanie na kurs francuskiego nie jest zwykle wystarczające, aby móc płynnie i biegle posługiwać się językiem obcym. Osoby uczące się francuskiego muszą więc liczyć się z koniecznością poświęcenia wolnego czasu na szlifowanie umiejętności językowych oraz naukę nowych słówek i zwrotów. Można to z powodzeniem robić w domu wykorzystując takie praktyczne pomoce naukowe, jak chociażby fiszki do nauki francuskiego. Są to małe kartoniki zawierające słownictwo, struktury gramatyczne i inne informacje językowe, które pomagają w szybszym przyswojeniu nowej wiedzy, jej bieżącej weryfikacji oraz systematycznym przypominaniu już zapamiętanych informacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj