Język angielski to obecnie najbardziej uniwersalny i powszechny sposób komunikacji na całym świecie. W dzisiejszych czasach jego znajomość wydaje się absolutną koniecznością, a o naukę warto zadbać już we wczesnym dzieciństwie. Poniżej podamy argumenty, które potwierdzają, że rozpoczęcie takiej edukacji powinno nastąpić w wieku przedszkolnym oraz przedstawimy nowoczesne metody nauki angielskiego przedszkolaków, dzięki którym stanie się ona zabawą i przyjemnością.

Nauka angielskiego w przedszkolu

Rozpoczęcie nauki języka obcego już w wieku przedszkolnym to dobry pomysł, ze względu na następujące aspekty. Przede wszystkim małe dzieci chłoną wiedzę szybko i efektywnie, wykazują się dużą ciekawością świata i chętnie uczą się poprzez zabawę. Nauka języka obcego pozytywnie wpływa także na rozwój umysłowy dziecka. Dzięki temu doskonali ono pamięć i nabywa świadomości językowej. Równoległa nauka języka ojczystego i obcego pozytywnie wpływa na pracę obu półkul mózgowych.

U przedszkolaków opanowanie systemu fonologicznego jest dużo łatwiejsze niż w późniejszym wieku. Oznacza to, że młodsze dzieci łatwiej przyswajają dźwięki nowego języka, uzyskując właściwy akcent. Jest to dla nich naturalna forma nauki. Nauka języka angielskiego w przedszkolu może przybrać różne formy – metodyka zależy od kreatywności nauczyciela. Warto wziąć pod uwagę urozmaicenia w postaci atrakcyjnych pomocy dydaktycznych oraz wplatać w nią gry i zabawy.

Metody nauki angielskiego przedszkolaków

Zabawa wpleciona w proces edukacji ma kilka funkcji. Przede wszystkim wpływa na atrakcyjność poznawanego materiału i rozbudza ciekawość. Gry i zabawy, nawet na lekcji angielskiego, to także doskonały czas na budowanie relacji z rówieśnikami, naukę zdrowej rywalizacji i działania w zespole.

Odnośnie samego przebiegu lekcji, warto zaznaczyć, że dzieci w wieku przedszkolnym lubią dynamikę i mają mniejszą zdolność do utrzymania koncentracji na jednym działaniu przez dłuższy czas – szybciej się nudzą. Wobec tego obrane metody nauki języka angielskiego dla przedszkolaków powinny uwzględniać podział na bloki tematyczne i mniejsze części. Mnogość i zróżnicowanie bodźców oraz podzielenie lekcji, pozytywnie wpłynie na utrzymanie uwagi i koncentracji dzieci – okoliczności i tematy będą się zmieniać, co ułatwi pedagogowi zainteresowanie podopiecznych.

Pomoce dydaktyczne

Nauczyciel może się wspomagać licznymi pomocami dydaktycznymi, w postaci książek dla dzieci, rekwizytów, obrazków. Obecny postęp technologiczny daje nam także ogromne możliwości z zakresu multimedialnych pomocy dydaktycznych. Ich dodatkowym walorem jest jeszcze większa atrakcyjność podczas użytkowania – zwykle obrazy zmieniają się dynamicznie a urządzenia reagują na użytkowników w różny sposób. Takim urządzeniem jest podłoga interaktywna – Magiczny Dywan onEVO. To urządzenie, które wyświetla na podłożu interaktywny obraz sterowany ruchem.

Gry i zabawy edukacyjne zawarte w Magicznym Dywanie, z różnych zakresów tematycznych, między innymi języka angielskiego, są opracowane przez specjalistów, pedagogów i psychologów tak, aby nauka angielskiego w przedszkolu stała się efektywna, ciekawa i atrakcyjna. Dzięki takim urządzeniom dzieci mogą rozwijać się już od najmłodszych lat, doskonalić umiejętności językowe, a przy tym chętnie angażować się w to, co jest przyjemne i pożyteczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj